O SERIALU
BOHATEROWIE
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

INFORMACJE O SERIALU

„Strażnik Teksasu" to amerykański serial akcji z lat 90., który został zainspirowany filmem „Samotny wilk McQuade" z 1983 r. W obu produkcjach w rolę strażnika wciela się Chuck Norris.

 

W serialu główną postacią jest Cordell Walker, weteran wojny w Wietnamie i mistrz sztuk walki. Został wychowany w duchu wartości rdzennych Indian, takich jak wierność i sprawiedliwość. Lubi korzystać ze starych, sprawdzonych metod walki z przestępczością i często polega na swoim instynkcie.

 

Jego partnerem na straży praworządności w Teksasie jest James Trivette, który znacznie się od niego różni. Jest bardziej postępowy i nie zawsze zgadza się z Cordellem. Mimo odmiennych charakterów i sposobów działania, strażnicy z czasem dogadują się i zostają przyjaciółmi.

POZNAJ BOHATERÓW

Loading...

Chuck Norris

Cordell Walker

Cordell Walker

Cordell Walker to główny bohater serialu „Strażnik Teksasu”. Służył w marynarce wojennej i wziął udział w wojnie w Wietnamie. Zdobył też tytuł mistrza świata w kickboxingu. Po wojnie w Wietnamie dołączył do Departamentu Bezpieczeństwa Publicznego, a następnie został strażnikiem. Walker wyznaje jasno określone wartości Kodeksu Dzikiego Zachodu. W pracy strażnika często wykorzystuje swoją indiańską intuicję, która nigdy go nie zawodzi. Jest specjalistą od sztuk walki, a każdy kolejny odcinek pokazuje, że jego umiejętności są praktycznie nieograniczone: potrafi latać samolotami, helikopterami, a nawet radzi sobie w bolidzie Formuły 1.

W rolę Cordella Walkera wcielił się Chuck Norris.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O SERIALU

W serialu pojawia się też były partner Walkera, C.D. Parker, który na emeryturze zajmuje się prowadzeniem baru. Jest to miejsce spotkań głównych bohaterów serialu. W tej produkcji nie brakuje też postaci żeńskich. W łapaniu przestępców pomaga zastępczyni prokuratora, Alexandra Cahill. W późniejszych sezonach do zespołu dołączają młodsi strażnicy, Sydney Cooke i Francis Gage.

 

W rolach głównych pojawia się nie tylko Chuck Norris, ale też Clarence Gilyard Jr., Sheree J. Wilson, Noble Willingham, Nia Peeples i Judson Mills.