O SERIALU
BOHATEROWIE
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

INFORMACJE O SERIALU

„Doktor Quinn" to kultowy amerykański serial z lat 90. Jego akcja rozgrywa się na Dzikim Zachodzie, w miasteczku Colorado Springs tuż po zakończeniu wojny secesyjnej. Główną bohaterką jest młoda lekarka, dr Michaela Quinn, która zdobyła wykształcenie na Harvardzie. Dr Quinn, która przyjeżdża do niewielkiego Colorado Springs z Bostonu, musi poradzić sobie w wieloma uprzedzeniami lokalnej ludności - w pierwszej kolejności z brakiem zaufania. Mieszkańcy spodziewali się, że będzie ich leczył mężczyzna, a nie kobieta.

 

Uprzedzenia to tylko jedyna komplikacja na drodze życiowej Michaeli. Lekarka musi stawić też czoła rodzicielstwu, gdy współpracująca z nią położna, Charlotte Cooper, umiera, osierocając trójkę dzieci. Quinn z dnia na dzień zostaje matką Matthew, Colleen i Briana, co przynosi jej nowe wyzwania. Jej wsparciem jest Byron Sully, miejscowy traper i przyjaciel Indian Cheyenne.

POZNAJ BOHATERÓW

Loading...

Jane Seymour

Dr. Michaela Quinn

Dr. Michaela Quinn

Dr Michaela Quinn to wyształcona na Harvardzie lekarka z Bostonu. Po nagłej śmierci ojca, który też był lekarzem, postanawia opuścić miasto i rozpocząć pracę w małym miasteczku na Dzikim Zachodzie, Colorado Springs. Kiedy przyjeżdża do miasta, mieszkańcy są zdumieni, ponieważ spodziewali się mężczyzny. Na początku trudno jest jej zyskać aprobatę lokalnej ludności, ale nie poddaje się i postanawia zostać. Wspierają ją w tym tylko położna Charlotte Cooper i Byron Sully, przyjaciel plemienia Indian Cheyenne.

W rolę dr Quinn wciela się brytyjsko-amerykańska aktorka Jane Seymour.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O SERIALU

Serial porusza wiele tematów społecznych. Pierwszym, bardzo widocznym wątkiem, jest równouprawnienie i tolerancja - dr Quinn nieustannie pokazuje, że jest wiedza i umiejętności są równie wartościowe, co wiedza mężczyzn wykonujących ten sam zawód. Innym problemem, który jest regularnie poruszany, jest walka o prawa Indian.

 

W rolach głównych występują Jane Seymour, Joe Lando, Chad Allen, Erika Flores / Jessica Bowman i Shawn Toovey. Serial został nagrodzony Złotym Globem i Nagrodą Emmy.